Sieć adaptuje się szybko. Próżni nie znosi i nie panikuje, a powrót Trumpa raczej obśmiewa.
Iga Świątek spadła na drugie miejsce rankingu WTA; jakie wnioski można wyciągnąć po tragicznym karambolu na S7; po wyborach w Mołdawii Rosja nie odpuści; były szef CBA za rządów PiS znowu nie stawił się przed komisją śledczą; CNN ostrzega: X chce zmienić regulamin.
Sąd Najwyższy podjął decyzję o zablokowaniu dostępu do platformy X od soboty 31 sierpnia. To skutek odmowy wykonania polecenia sądowego, zgodnie z którym Elon Musk miał zdjąć z serwisu konta szerzące dezinformację.
W związku z zatrzymaniem Pawła Durowa rosyjska propaganda chętnie lansuje narrację, że na Zachodzie z wolnością słowa jest gorzej niż w Rosji. Oburzył się też klubik przyjaciół Putina.
Czym się właściwie stały media społecznościowe? Ile dobrego, a ile złego przyniosły?
Zaprojektowana jako konkurencja dla X (Twittera) aplikacja szybko zbiera nowych użytkowników. I potwierdza, że koncern Zuckerberga chce pokonać wszystkich rywali w świecie mediów społecznościowych.
Elon Musk postanowił pobierać dolara rocznie za możliwość pisania na Twitterze, oficjalnie nazywanym X. Abonament nosi nazwę „Nie jestem botem”. Co to oznacza dla platformy i innych mediów społecznościowych?
Pod koniec sierpnia w Unii Europejskiej największe serwisy społecznościowe i wyszukiwarki zostały objęte nowymi zasadami, zawartymi w tzw. akcie o usługach cyfrowych.
Zapał, z jakim szef X rozstaje się przeszłością, zastanawia. Decyzje Elona Muska należy jednak analizować w szerszym kontekście, niemniej ciekawe są jego pomysły na rzeczywistość i przyszłość.
Serwis nie oszałamia innowacyjnością, formalnie oferuje to co Twitter, tylko obiecuje użytkownikom lepsze reguły gry.