Polaków trzeba zmobilizować do większego wysiłku, ale żeby to było możliwe, potrzebna jest wizja. Wizja na kolejne 25 lat. Dr hab. Marcin Piątkowski, prof. Akademii Leona Koźmińskiego, mówi o tym, dlaczego Polska może, a nawet musi stać się liderem Unii Europejskiej.
Czy współczesne systemy AI naprawdę zaczynają myśleć jak ludzie? Naukowcy ostro się o to spierają.
Podłączenie pod sztuczną inteligencję anteny publicznego Off Radia Kraków mogło się wydawać halucynacją, ale było faktem. I skończyło się szybkim zwarciem.
Dwie największe firmy w branży – OpenAI i Google – planują zaprezentować swoje najnowsze, jeszcze potężniejsze modele AI.
O decyzji dotyczącej zakończenia projektu „Radio AI” poinformował redaktor naczelny, likwidator Marcin Pulit w piśmie do pracowników. „Zakładaliśmy, że ten projekt potrwa maksymalnie trzy miesiące – tłumaczy. – Złożyło się na to wiele czynników”.
Już nie Razem; koszty podkomisji Macierewicza; czego nie poparł kard. Nycz; głos Google Maps zastąpiony przez bota; pustki w kasie PKOl.
Jest takie stare informatyczne określenie „garbage in, garbage out”. Jeśli do komputera wrzucimy śmieci, to nawet po ich przerobieniu wciąż będą to śmieci – mówi Jarosław Juszkiewicz, radiowiec, lektor, do niedawna głos prowadzący kierowców i turystów w Google Maps aż do wyczekiwanego „jesteś na miejscu”.
W chińskim serialu animowanym dla dzieci „Super Wings” bohaterowie odwiedzają Kraków, gdzie spotykają smoka-robota. W prawdziwym Krakowie można spotkać robota-Szymborską udzielającą wywiadów radiowych.
AI nic nie rozumie, nie myśli, nie jest kreatywna. Nie może być świadoma i nie ma zdolności odczuwania emocji. To bowiem potrafi tylko człowiek. Czy na pewno?
ChatGPT jest produktem stosowanym przez 70 proc. Kenijczyków. W Polsce przyznaje się, że z niego korzystało, 32 proc. Zaledwie 43 proc. ankietowanych nad Wisłą wie, czym ChatGPT jest.