Osoby w wieku 15–24 lata są najmniej szczęśliwą grupą spośród wszystkich. To już kolejny dowód na to, że z najmłodszym pokoleniem dzieje się coś złego. I nadal nie bardzo wiadomo, co z tym zrobić.
Miniprzewodnik pozostawania przy zdrowych zmysłach.
Już trzymiesięczne niemowlęta przyglądają się ładnym twarzom istotnie dłużej niż nieładnym. I niezależnie od wieku, płci i rasy pochylającej się nad nimi osoby.
Kiedy zawodowy aspekt życia daje człowiekowi szczęście.
Dr hab. Kamil Imbir o tym, skąd biorą się w człowieku emocje i czy aby na pewno wszystkie zakłócają racjonalne myślenie oraz równowagę psychiczną.
Dr Magdalena Śniegulska o tym, czy warto wychować dziecko na optymistę, ale jak to zrobić.
Diagnoza Społeczna sprzed kilkunastu lat ujawniła wiele nowych zjawisk i prawd dotyczących Polaków. Na przykład to, że coraz więcej ludzi ostro wzięło się do roboty.
Bądź szczęśliwy, do cholery! – tak o nowym przymusie szczęścia pisaliśmy przed laty. Czy wiele się od tego czasu zmieniło?
Cóż bardziej jałowego niż pytanie o sens życia? Brzmi patetycznie, a nawet infantylnie. Dorośli unikają takiej frazeologii, jedynie młodzież czasami na nią się jeszcze nabiera. Tylko właściwie dlaczego pytanie o sens życia wzbudza zażenowanie?
W co wierzyć, a do czego odnieść się sceptycznie, gdy ktoś daje ci „neuronaukową” receptę na życie.