W najbliższych latach czeka nas debata na temat tego, jakie dane udostępniamy urzędnikom i czy jako ich właściciele powinniśmy mieć wpływ na ich przekazywanie.
Ponad 955 tys. zł przeznaczy Naukowa Fundacja Polpharmy na realizację dwóch projektów badawczych wyłonionych w XXI edycji konkursu, którego tematem była „Cyfryzacja dla poprawy wyników leczenia”.
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w czwartek powoła dwóch ministrów. Szefem resortu cyfryzacji zostanie Janusz Cieszyński.
Nowe książki Knausgårda czy Atwood, choć już napisane, będą miały premierę dopiero za 100 lat. W czasach, gdy trudno myśleć o przyszłości bez lęku, pomysł Future Library jest gestem nadziei.
4299 stron dzieł zebranych Olgi Tokarczuk udało się zapisać na 200 m taśmy światłoczułej – mówi Jędrzej Sabliński, specjalista od cyfryzacji i archiwizacji, tłumacząc, jak działa Biblioteka Końca Świata.
Bezpieczne, bezpłatne, nowoczesne, skracające procedury – takie mają być nowe dowody osobiste, tzw. e-dowody. Już można się o nie ubiegać.
Nigdy jeszcze w dziejach algorytmów komputerowych tak ważny nie był człowiek – przekonują dwie kobiety i ich głośne książki.
Cyfrowa Polska przez kolejne rządy była mylona z wirtualną. Po 20 latach informatyzowania wyprzedziliśmy już Bułgarię.
W internecie łatwo coś umieścić, ale równie łatwo – skasować. Dlatego tak ważne są sieciowe archiwa.
Odpowiednio zaprogramowana lodówka zrobi zakupy, robot odkurzy podłogę, a przeglądając się w lustrze, sprawdzimy kalendarz spotkań. Idea internetu rzeczy ucieleśnia się na naszych oczach. Czy rzeczywiście wszystko musi być w sieci?