Na początku była energia. Bez niej nie byłoby niczego: cementu, stali, żywności, po prostu życia. O czym zbyt często zapominają ekonomiści.
Zbliżające się badanie na ludziach ma potrwać około sześciu lat. Ale przed upowszechnieniem nowej technologii trzeba będzie odpowiedzieć na wiele pytań.
Na decyzję Joe Bidena Pekin zareagował w sposób wskazujący na to, że nie kupuje amerykańskich wyjaśnień. Chińczycy sugerują też, że zastosują kroki odwetowe.
Ile miliardów podatników warto wydać, by ściągać strategiczne inwestycje? Ta kwestia nurtuje dziś Niemców, którzy zastanawiają się, czy gigantyczne subwencje przyniosą gospodarce spodziewane korzyści.
Branżę czekają całe dekady postępu – mówi Chris Miller, amerykański autor bestsellerowej książki „Wielka wojna o chipy”.
Żeby nauczyć się biegać, najpierw trzeba umieć chodzić. Tymczasem Polska była do tej pory chipową pustynią.
Czy to już początek światowej wojny o mikroczipy? Te najbardziej skomplikowane urządzenia w historii ludzkości trudno dostrzec, ale nie potrafimy już bez nich żyć.
O półprzewodniki i mikroczipy, z których zbudowane są nowoczesne technologie, toczy się zażarta, globalna walka na polu naukowym, inżynieryjnym i handlowym. Od jej wyniku zależy, kto zdominuje przyszłość światowej gospodarki.
Samorządy nakładają na obywateli obowiązek czipowania psów. Cała Europa dawno uznała to za logiczne i pożyteczne. Ale polskie sądy – za sprzeczne z konstytucją.
Średniowieczni myśliciele wyliczali, ile diabłów zmieści się na łebku szpilki. Dzisiejsi potrafią umieścić na nim tysiące mikroskopijnych urządzeń wykonujących skomplikowane zadania biomedyczne. Pozwalają na przykład obejrzeć wirusa.