Kwiat paproci to najbardziej magiczne ziele mitologii słowiańskiej. Więcej na jego temat domysłów, spekulacji i zmyśleń niż rzeczywistych ustaleń.
Rozmowa z kucharzem Piotrem Ciemnym o powrocie do przeszłości i o tym, co można przyrządzić z chwastów.
Rozmowa z botanikiem dr. Pawłem Wąsowiczem o tym, jak życie wkrada się na najmłodszą wulkaniczną wyspę Europy, czyli islandzką Surtsey.
Ludzie i byliny zwierają szyki na drodze do dobrej muzyki. Przynajmniej w przedsięwzięciu Jacka Mazurkiewicza, muzyka, który gra na kontrabasie i muchołówce.
Kiedy się wie, czym jest hydrant, to nawet na chodniki spogląda się inaczej. Po Wołominie oprowadza czytelników „Polityki” Urszula Zajączkowska, poetka i botaniczka.
Kiedy wiele godzin spędzam w bliskim kontakcie z roślinami, widzę, jak udany jest homo sapiens – mówi o przywracaniu wiary w człowieka Urszula Zajączkowska, botaniczka, poetka i artystka wideo.
Nicolas Cage oddał władzom czaszkę dinozaura ze swoich zbiorów. Była ona sprowadzona do USA nielegalnie. Sprawą zajmuje się FBI.
Kiedy Polak zaczyna krzątać się w ogrodzie, ręce zaciera niemiecki producent narzędzi ogrodniczych, szwedzki dostawca sprzętu mechanicznego, a także nowozelandzki hodowca bratków. Najbardziej zaś cieszą się Chińczycy.
Botanikom co pewien czas udaje się odkryć rośliny, które miały całkowicie zniknąć z powierzchni Ziemi przed milionami lat. Tak było z wollemią – drzewem będącym żywą skamieliną. Jej odnalezienie można porównać jedynie do złapania dinozaura, który cudem przetrwał gdzieś w tropikalnej dżungli.