Dawid Podsiadło zagrał na Stadionie Narodowym w Warszawie swój – jak sam sugerował – koncert życia. Szybko okazało się, że to dopiero początek stadionowej trasy i nie tyle zamknięcie dziesięciolecia, ile raczej otwarcie nowego.
Świat, w jakim żyjemy, wymaga od nas pewnej wyjątkowości, i ta stawka powoduje, że ludzie zapominają o swoich korzeniach – mówi Artur Rojek, wokalista i autor piosenek, w przededniu wydania nowej płyty „Kundel”.
Prawie sześć lat po premierze solowego debiutu Artur Rojek ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże się na początku 2020 r. nakładem wytwórni Kayax i rusza w trasę koncertową promującą to wydawnictwo.
„Beksa”, piosenka tego pierwszego, podbiła listy przebojów. Nowy album drugiego już słyszeliśmy. Nagrane po latach solowe płyty Artura Rojka i Damona Albarna przekonują, jak mało wiemy o dwóch muzycznych bohaterach lat 90.
Duża i ważna płyta.
Rozpad grupy Myslovitz to rzadki przykład kulturalnego rockowego rozstania. Taka forma mogła zaskoczyć, ale niespecjalnie dziwi fakt, że po 20 latach drogi Artura Rojka i reszty zespołu się rozeszły.
Formalności stało się zadość – rozstali się muzycy Myslovitz, jednej z najważniejszych polskich grup ostatnich 20 lat.
O zmieniającym się rynku letnich festiwali i swojej podwójnej roli jako organizatora takiej imprezy mówi dyrektor artystyczny startującego 5 sierpnia Off Festivalu.
Zbiorowa biografia zawierająca całkiem dużo elementów nietypowych
Startujący 6 sierpnia Off Festival to impreza poświęcona muzyce alternatywnej. Już w 2006 r., po jego pierwszej edycji, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, Artur Rojek, frontman zespołu Mysloviz i jednocześnie - szef festiwalu, postanowił, iż będzie on organizowany każdego roku. O kulisy Off Festival pytamy Artura Rojka.