Redakcja

Cyfrowa prenumerata Polityki. Najczęściej zadawane pytania

Jak kupić prenumeratę cyfrową „Polityki"?

  • na stronie polityka.pl/cyfrowa należy wybrać jedną z opcji prenumeraty (Standard, Premium lub Uniwersum) oraz preferowany sposób płatności (cykliczna: comiesięczna z 4-tygodniowym okresem próbnym lub na czas określony: rok lub dwa lata)
  • dokonać płatności (blikiem, przez PayU albo PayPal: kartą lub przelewem z banku internetowego)
  • na stronie podziękowania za zakup prenumeraty pojawią się instrukcje, jak z niej szczegółowo korzystać
  • zakupione w ramach prenumeraty wydania są dodawane w kolejnych tygodniach na „Moją półkę”. Możesz je czytać w różnych formatach: jako pełne artykuły na portalu polityka.pl, e-wydania w PDF, na czytnikach (po ściągnięciu formatu ePUB), lub w wygodnym czytniku online (za pomocą przeglądarki www). 15 artykułów z każdego numeru „Polityki” możesz odsłuchać (udostępniamy pliki MP3).

Jak przejść z aktywnej, okresowej (np. rocznej) prenumeraty Standard na prenumeratę Premium lub Uniwersum? Czy od razu dostanie się dostęp do czasopism i innych korzyści?

Stworzyliśmy wygodną ścieżkę płynnego przejścia z obecnej prenumeraty Standard na prenumeratę Premium lub Uniwersum. Pozwala ona na uzyskanie „od ręki” dostępu do bieżących czasopism „Pomocnik Historyczny” i „Salon” (w pakiecie Premium), a także serwisu naukowego Pulsar oraz magazynów „Wiedza i Życie” oraz „Scientific American” (w pakiecie Uniwersum). Aby dokonać zamiany zakresu prenumeraty należy:

  • zalogować się w portalu polityka.pl
  • przejść do strony „Moja półka” (przycisk w prawym górnym rogu portalu)
  • kliknąć w zakładkę „Prenumerata”, a następnie przycisk „Przedłuż”
  • zapoznać się z indywidualną ofertą przejścia na prenumeratę Polityki Premium lub Uniwersum (możliwe okresy, ceny, termin dostępu, należne wydania czasopism)
  • po opłaceniu prenumeraty Premium lub Uniwersum użytkownik od razu uzyskuje dostęp do opłaconych czasopism

Jak zmienić pakiet na wyższy posiadając aktywny dostęp autoodnawialny?

  • zalogować się w portalu polityka.pl
  • przejść do strony polityka.pl/cyfrowa
  • zdefiniować nową płatność cykliczną za prenumeratę Premium lub Uniwersum
  • przy przejściu na wyższy pakiet prenumeraty nie przysługuje już kolejny okres próbny za 11,90 zł
  • zaraz po zdefiniowaniu nowej płatności cyklicznej za prenumeratę Premium lub Uniwersum użytkownik otrzymuje w zakładce „Moja półka” dostęp do aktualnych numerów czasopism i innych korzyści zakupionego pakietu.

Jak korzystać z prenumeraty cyfrowej Polityki?

Wystarczy zalogować się w portalu Polityka.pl w ten sam sposób, w jaki logowaliśmy się dokonując zakupu prenumeraty. Od razu uzyskuje się dostęp do różnych formatów bieżącego wydania „Polityki” oraz – w przypadku prenumeratorów Premium i Uniwersum – do plików naszych czasopism.

  • zalogowany prenumerator ma dostęp do pełnych wersji artykułów (publikowanych na polityka.pl oraz pochodzących z „Polityki”).
  • każdy kolejny numer „Polityki” może pobrać w postaci plików PDF, ePUB oraz MP3 (15 nagrań z każdego wydania)
  • abonenci Premium i Uniwersum otrzymują dodatkowo dostęp do czasopism w trybie online oraz bieżących wydań w plikach do pobrania
  • wydania objęte prenumeratą można pobierać bez dodatkowych opłat w aplikacjach POLITYKI na iOS i Android. Wystarczy zalogować się w nich za pomocą tych samych danych co do portalu polityka.pl
  • w koncie prenumeratora w portalu jest możliwość ustawienia automatycznej wysyłkę plików ePUB bezpośrednio na czytnik Kindle
  • użytkownik zachowuje dostęp do udostępnionych mu na „Mojej półce” wydań także wtedy, gdy jego prenumerata już wygaśnie

Co to jest czytnik online i czy wymaga instalowania?

To wygodny czytnik numerów wydań, które przegląda się jak cyfrowe magazyny, przerzucając strony. Czytnik elastycznie dopasowuje się do wielkości ekranu. Na ekranach dotykowych kolejne strony można przesuwać palcami. Pozwala na powiększanie czcionki. Nie ma w nim banerów.

Czytnika online nie trzeba pobierać ani instalować. Działa w nowoczesnych przeglądarkach internetowych.

Czy można pobrać wydanie „Polityki” na dysk swojego urządzenia i czytać je offline?

Tak, jeśli zdecydujesz się na ściągnięcie plików (np. .epub, .pdf, mp3.zip) – zostaną one pobrane na Twoje urządzenie i będą dostępne także w trybie offline. Pliki będą otwierać się we właściwych programach zainstalowanych na Twoim urządzeniu.

Także w przypadku wydań pobranych w aplikacji mobilnej „Polityki” na iOS i Android możliwe jest czytanie ich w trybie offline. Pozostają przechowywane w pamięci urządzenia.

Czy po wykupieniu prenumeraty cyfrowej „Polityki” mogę korzystać z niej na więcej niż jednym urządzeniu?

Tak, nie ma ograniczeń dotyczącej liczby urządzeń dla danego loginu. Prenumerata cyfrowa pozwala na równoległe korzystanie z treści na wszystkich urządzeniach, na których dostępna jest nasza usługa.

Czy pliki do pobrania w ramach prenumeraty cyfrowej „Polityki są zabezpieczone DRM?

Nie, chcemy naszym prenumeratorom ułatwiać przenoszenie zakupionych treści między urządzeniami. Uprzedzamy jednak, że pliki mogą być oznaczone technologią watermarkingu (znaków wodnych), która pozwala monitorować i wyciągać prawne konsekwencje wobec osób łamiących prawa autorskie.

Subskrybuję „Politykę” przez aplikację mobilną, płacę przez Google Play (Android) lub App Store (iOS). Czy mogę korzystać z prenumeraty cyfrowej na portalu Polityka.pl?

Tak. Jeśli płacisz za prenumeratę przez Google Play Store lub App Store (aplikacja Polityka: tygodnik, news audio), to uzyskujesz automatycznie dostęp do prenumeraty cyfrowej na portalu Polityka.pl. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta tym samym loginem i hasłem, którego używałeś do zakupu prenumeraty

Mieszkam za granicą. Czy mogę korzystać z cyfrowej prenumeraty „Polityki”?

Tak. Dzięki cyfrowej prenumeracie nie musisz czekać, aż drukowane wydanie dotrze pocztą. Do najnowszych tekstów ulubionych autorów otrzymasz dostęp już we wtorek wieczorem polskiego czasu.

Przy płatności za prenumeratę cyfrową wykorzystujemy m.in. system PayPal, a także płatność kartą kredytową (Visa, MasterCard, Maestro) przez system PayU, co umożliwia zakupy naszym Czytelnikom z zagranicy.

Gdyby płatność sprawiała Państwu jakiekolwiek trudności, prosimy o kontakt: cyfrowa@polityka.pl

Jakie treści na portalu Polityka.pl są płatne?

Teksty z bieżących numerów „Polityki” i z naszych wydań specjalnych i czasopism (m.in. „Pomocnik Historyczny”, Poradnik Psychologiczny „Ja My Oni” i „Niezbędnik Współczesny”, „Salon”) oraz artykuły pochodzące z archiwalnych numerów „Polityki” są płatne

Ponadto na naszym serwisie działa tzw. paywall metryczny. To oznacza, że każdy użytkownik uzyskuje co miesiąc darmowy dostęp do pewnej puli płatnych tekstów. To treści tworzone na co dzień przez dziennikarzy „Polityki” i publikowane tylko na portalu Polityka.pl

Gdy użytkownik wykorzysta swój miesięczny limit lub gdy zechce uzyskać dostęp do artykułów z najnowszego bieżącego wydania, teksty wyświetlą mu się w postaci okrojonej do kilku początkowych zdań.

Za darmo dostępna jest wyszukiwarka tekstów po naszym archiwum od 1998 r., natomiast pełne zapoznawanie się z treścią artykułów archiwalnych wymaga wykupienia dostępu Premium lub Uniwersum.

Odpłatne udostępnianie treści pozwala nam inwestować w ciekawe teksty, aktualne analizy polityczne i komentarze, reportaże najlepszych i wielokrotnie nagradzanych autorów. Jesteśmy przekonani, że uczciwe, rzetelne, wysokiej jakości dziennikarstwo jest wartością. Aby ją ochronić, potrzebujemy wsparcia ze strony naszych Czytelników.

Prenumeruję wydanie drukowane „Polityki”. Czy automatycznie mam też dostęp cyfrowy?

Mamy przygotowaną korzystną ofertę prenumeraty pakietowej. Szczegóły oferty znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czy jest oferta cyfrowej prenumeraty „Polityki” dla firm i instytucji?

Istnieje możliwość zakupienia prenumeraty cyfrowej dla firm i instytucji. Zapewniamy wygodną obsługę procesu zakupu. Zainteresowanych prosimy o kontakt: cyfrowa@polityka.pl

W jaki sposób otrzymam fakturę za zakup cyfrowej prenumeraty „Polityki”?

Fakturę należy zamówić w trakcie kupowania prenumeraty przez stronę www.polityka.pl/cyfrowa. Należy zaznaczyć opcję „Chcę otrzymać fakturę” i podać dane do faktury. Nasz dział finansowy wystawia faktury po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym, zatem w ciągu kilku dni roboczych od momentu zakupu. Faktura w postaci pliku .pdf będzie udostępniona w Twoim koncie na portalu w zakładce „Prenumerata”.

Jeśli zaznaczysz opcję „Chcę otrzymywać fakturę” i uzupełnisz dane w swoim koncie (nie w trakcie procesu zakupu), wystawimy fakturę za Twój kolejny zakup prenumeraty.

Co się stanie z zakupionymi treściami, gdy moja prenumerata wygaśnie lub ją anuluję?

Użytkownik, któremu skończyła się prenumerata, zachowuje dostęp do opłaconych w trakcie subskrypcji wydań (we wszystkich formatach online i w plikach do pobrania).

Nie będzie już jednak otrzymywał na swoją półkę bieżących wydań i nie będzie miał dostępu ani do aktualnych tekstów płatnych na portalu Polityka.pl. Straci też dostęp do archiwum „Polityki” oraz utraci dostęp do treści płatnych treści w Fiszkach Polityki. Jeśli podzielił się swoją prenumeratą z Bliskimi, ich dostępy także wygasną.

Wysyłamy Czytelnikom mailowe przypomnienie o dobiegającej końca prenumeracie.

Zachęcamy do użycia wygodnej i korzystnej finansowo płatności cyklicznej, która zapewni nieprzerwany dostęp do treści „Polityki”.

W jaki sposób mogę zrezygnować z prenumeraty autoodnawialnej „Polityki”?

Należy zalogować się w portalu Polityka.pl i w swoim koncie wejść w zakładkę „Prenumerata”. Na zakładce tej należy użyć opcji „Anuluj subskrypcję”. Prenumerata wygaśnie w dniu, w którym minie ostatni opłacony okres. Nie odnowi się na kolejny miesiąc, nie pobierze automatycznie opłaty.

Czy w przypadku rezygnacji z prenumeraty autoodnawialnej otrzymam zwrot środków za numery niewykorzystane w danym miesiącu?

Nie, nie zwracamy części pobranej opłaty. Prenumerata wygaśnie w dniu, w którym minie ostatni opłacony okres.

Czy prenumerata cyfrowa „Polityki” oferuje także do pobrania pliki czasopism, nie tylko tygodnika?

Tak, oferuje pobieranie plików czasopism prenumeratorem Premium lub Uniwersum. Prenumerator Premium w zakładce „Moja półka” otrzymuje pliki .pdf oraz .epub, bieżących wydań z naszych serii „Pomocnik Historyczny” i „Salon”. Można je wysłać na swój czytnik Kindle. Można też pobierać je w aplikacji mobilnej „Polityki” na iOS i Android. Prenumeratorzy Uniwersum po zalogowaniu do portalu projektpulsar.pl mogą ściągnąć pliki .pdf z przydzielonymi im w ramach prenumeraty wydaniami magazynów „Wiedza i Życie” oraz „Scientific American”.

Reklama
Reklama