Motywem przewodnim tegorocznej Konferencji Scena Jutra będzie wirtualna rzeczywistość i jej wpływ na pracę artystów, stąd wiele paneli i dyskusji będzie poświęconych temu obszarowi. Wydzielenie przez organizatorów stref tematycznych powoli staje się wizytówką tego wydarzenia i sprawia, że każdy z uczestników, niezależnie od upodobań, ma szansę znaleźć dla siebie odpowiedni temat, który może go zainspirować do dalszego rozwoju.
Strefa Inspiracje zlokalizowana będzie na Sali Młynarskiego. To miejsce i czas dla osób szukających inspiracji, ale również rozwiązań, które mogłyby zastosować w swojej pracy. Tylko tutaj spotkacie osobistości świata sceny, które realnie wpływają na kształt, jaki ma ona teraz i będzie miała w przyszłości. Wśród gości, którzy tego dnia wygłoszą swoje prelekcje nie zabraknie osobistości świata sceny, nie tylko tej teatralnej i koncertowej. Widzowie będą mieli okazję posłuchać wykładów między innymi: Kamila Pohla (Marvel Future Revolutions), Daana Omena (Live Legends), Małgorzaty Szabłowskiej (Teatr Wielki – Opera Narodowa), Jamesa Simpsona (CopperCandle), dr hab. Rafała Wiśniewskiego (NCK) czy psychologa biznesu Wojtka Herra.
Strefa Dyskusje zlokalizowana będzie w Sali Kamiennej. Tam znów spotkają się ze sobą przedstawiciele różnych zawodów związanych ze sceną oraz artyści po to, by podyskutować na najbardziej aktualne tematy. W podzielonym na bloki tematyczne dniu każdy będzie miał możliwość posłuchania jak zmienił się rynek sceniczny w ostatnim czasie oraz w którym kierunku zmierza. Wśród panelistów znalazły się między innymi takie osoby, jak: Artur Rojek, Katarzyna Gospodarek, Maciej Żemojcin, Maciej Amanowicz, Miłosz Borycki i Paweł SPIDER Pająk. Wśród poruszanych tematów znajdą się: „Ekologia w kulturze”, „Wirtualna produkcja”, „Dźwięk imersyjny”, a także „Sponsoring i mecenat w projektach scenicznych a wizerunek marki”.
Strefa Technologie zlokalizowana będzie w Salach Redutowych. Tam swoje stoiska informacyjne będą mieli przedstawiciele dystrybutorów i producentów sprzętu scenicznego, a także przedstawiciele uczelni i stowarzyszeń. W tym miejscu możecie spodziewać się polskich premier, prezentacji, szkoleń i wykładów, na tematy związane z techniką, kreacją oraz zarządzaniem przy produkcjach scenicznych.
Konferencja Scena Jutra 2021 to wydarzenie, którego celem jest:
- edukowanie
- inspirowanie
- nawiązywanie kontaktów
- budowanie świadomości nadchodzących trendów
- pokazywanie nowych możliwości technicznych
- oraz związanych z nimi zagrożeń
IV Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra 2021 kierowana jest do dyrektorów, dyrektorów technicznych i pracowników technicznych teatrów i domów kultury, hal widowiskowych i sportowych, centrów kongresowych. Organizatorów i producentów wydarzeń, koncertów i festiwali. Reżyserów, scenografów, artystów. Pracowników agencji eventowych. Artystów i aktorów zainteresowanych nowymi środkami wyrazu. Realizatorów dźwięku, światła i multimediów. Właścicieli i pracowników technicznych firm - dostawców techniki scenicznej, a także do działów marketingu korporacji, które działania promocyjne i wizerunkowe chcą wiązać ze sceną lub potrzebują inspiracji oraz rozwiązań technicznych do własnych działań online.
Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. W Konferencji będzie można wziąć udział osobiście, pojawiając się 17 listopada 2021 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, ale również za pośrednictwem Internetu z zacisza swojego domu lub firmy. Udział w wydarzeniu jest płatny.
Bilety nabyć będzie można za pośrednictwem platformy eventory. Dla większych grup zainteresowanych udziałem w tegorocznym wydarzeniu organizatorzy przewidzieli specjalne pakiety promocyjne.
Pełny harmonogram IV Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra 2021 oraz informacje na temat uczestniczących w niej gości znajdą Państwo na stronie www.scenajutra.pl.