Weronika Chańska – dr, adiunkt w Zakładzie Filozofii i Bioetyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum; autorka wielu prac z zakresu bioetyki, m.in. książki „Nieszczęsny dar życia. Filozofia i etyka jakości życia w medycynie współczesnej”.
Jan Hartman – prof., filozof i publicysta, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum; autor wielu książek z dziedziny metafilozofii, etyki i bioetyki, felietonista POLITYKI.
Jacek Kubiak – prof., genetyk, pracuje we Francji w Narodowym Instytucie Badań Naukowych CNRS i Uniwersytecie Rennes 1.
Paweł Łuków – prof., filozof, etyk i bioetyk, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Zakładzie Bioetyki i Humanistycznych Podstaw Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik studiów magisterskich Bioetyka na Uniwersytecie Warszawskim; redaktor naczelny rocznika „Etyka”.
Alicja Przyłuska-Fiszer – dr hab., filozof, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie kieruje Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji i Bioetyki na Wydziale Rehabilitacji; wiceprezes Polskiego Towarzystwa Bioetycznego.
Joanna Różyńska – dr, adiunkt w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Zakładzie Bioetyki i Problemów Społecznych Medycyny Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie, sekretarz Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN, laureatka Nagrody Naukowej POLITYKI w 2011 r.; autorka wielu publikacji z zakresu bioetyki, m.in. książki „Od zygoty do osoby”.
Paweł Skuczyński – dr, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Filozofii Prawa i Nauki o Państwie, prezes Fundacji Instytut Etyki Prawniczej oraz wydawca serii Biblioteka Etyki Prawniczej.