Archiwum Polityki

Głosy i glosy

To doskonały pomysł. Upływ czasu pokaże, kto ma rację, a kto się mylił. Świetny wybór na komunikat dla każdego rządu.
Antonio Paolucci

dyrektor muzeów Watykanu
Chodzi o to, że premier Włoch Silvio Berlusconi za tło swych konferencji prasowych wybrał elektronicznie sporządzoną kopię pięknego, XVIII-wiecznego obrazu Tiepola przedstawiającego „Prawdę odsłoniętą przez czas”. Teraz jednak dziennikarze dostrzegli, że pierś kobiety, alegorycznej prawdy, została zakryta, widocznie jako wizerunek zbyt odważny. Zdarzenie to przybrało postać nowej alegorii. Jak rząd ma do czynienia z nagą prawdą, musi ją czymś osłonić.

 

Jest wspaniale, organizacja naprawdę stoi na wysokim poziomie. Przeszkadza jedynie brak zimnej wody, bo już trzeci dzień nie mogę się wykąpać.
Artiom Chadżybiekow


rosyjski sportowiec o warunkach w wiosce olimpijskiej
Rosyjskie media oficjalne w samych superlatywach opisują wszystko, co dotyczy igrzysk. W Pekinie jest pięknie, impreza toczy się z niewyobrażalnym rozmachem, a Tybet to kraina powszechnej szczęśliwości. W relacjach nie ma miejsca na krytykę, chyba że chodzi o zbyt ciepłą wodę do kąpieli. Rosyjski niedźwiedź nie chce drażnić chińskiego smoka, nawet jeśli ucierpieć może na tym higiena rodzimych sportowców.

 

Mam raczej złe wiadomości.
Pedro Solbes


hiszpański minister gospodarki
Jeszcze niedawno Hiszpania przeżywała boom gospodarczy. Teraz przyszedł zastój. Ponad 10-proc. bezrobocie jest najwyższe w całej Unii. Niemal 2,5 mln Hiszpanów nie ma pracy. Inflacja przekroczyła 5 proc. Do tego dochodzi drożejąca ropa i światowy kryzys finansowy.

Polityka 33.2008 (2667) z dnia 16.08.2008; Świat; s. 48
Reklama