Jeśli rynki są tak wspaniałe, to czemu nie mogę sobie kupić przyjaciół w sklepie?
Neil Browne
profesor ekonomii na uniwersytecie Bowling Green w USA
To przewrotne pytanie poważnie potraktował David Cameron, 40-letni przywódca brytyjskiej partii konserwatywnej. Odpowiadając profesorowi pisze tak (dla amerykańskiego „Newsweeka”): „Wobec postępu w kategoriach wolności politycznej, inicjatywy ekonomicznej i pomysłowości kultury – życie może być naprawdę lepsze”. I dalej: „Ogólny błogostan, szczęście obywateli mogłoby być dominującą koncepcją polityczną XXI wieku!”. Kandydatów na przywódców szukajmy wśród poetów.
•
Nadszedł czas, żeby odejść.
Karl Rove
amerykański strateg polityczny, doradca George’a Busha
Rove zwany często po prostu „mózgiem” Busha zapowiedział, że kończy pracę w Białym Domu. Twierdzi, że musi wreszcie zająć się rodziną. Demokraci łączą Rove’a z kontrowersyjnymi zwolnieniami prokuratorów federalnych, chcieli, aby zeznawał w tej sprawie przed senacką komisją. Jednak prezydent zwolnił go z tego obowiązku. Czy więc odejście stratega jest na pewno związane z chęcią powrotu na łono rodziny, czy może prezydent usuwając go w cień spłaca dług wdzięczności?
•
Jeszcze 5 lat temu Chiny nie istniały dla świata reklamy, ale już niebawem będą potęgą w tym sektorze.
Andras Vigh
prezes domu mediowego Zenith Optimedia na Europę Środkowo-Wschodnią
Rok przed igrzyskami Chiny są pod ostrzałem. Najgłośniej krzyczą obrońcy praw człowieka. Również ekolodzy coraz częściej zwracają uwagę na zanieczyszczenie środowiska i smog nad Pekinem.