W tym roku kampania wyborcza potrwa zaledwie 42 dni. Pierwszy etap wyścigu z czasem już za nami – do 17 września Państwowa Komisja Wyborcza przyjmowała od partii, koalicji wyborczych oraz komitetów wyborców zawiadomienia o zamiarze udziału w wyborach.
Do 26 września do 24.00 partie muszą ostatecznie zamknąć listy kandydatów na posłów i senatorów w poszczególnych okręgach w celu ich rejestracji.
Gdybyśmy chcieli zagłosować poza miejscem stałego zamieszkania, musimy złożyć w urzędzie gminy – na terenie tymczasowego pobytu – wniosek o dopisanie do spisu wyborców do 11 października. Osoby stale pracujące poza miejscem zamieszkania, np. żołnierze i policjanci, mają na to cztery dni mniej – do 7 października. Z kolei obywatele mieszkający poza Polską do 16 października, z tym że wniosek o wpis składają w placówce konsularnej za granicą. Możliwe jest także głosowanie w dowolnym obwodzie w kraju i za granicą, po uprzednim pobraniu zaświadczenia z urzędu gminy właściwego dla miejsca stałego zamieszkania (do 19 października).
Na koniec kampanii czeka nas tradycyjny festiwal nieodpłatnych audycji w publicznych mediach (6–19 października) i, wreszcie, głosowanie 21 października w godzinach 6.00–20.00.