Wśród pomocy wysłanej dla ofiar tsunami znalazłam m.in. implanty piersi.
Jan Rice
australijska specjalistka ds. zdrowia i opieki medycznej
Australijka docenia ofiarność, jaką wykazaliśmy się wobec ofiar tsunami. Jednak uważa, że brak organizacji doprowadził do tego, że duża część pomocy poszła na marne. Wśród darów są na przykład już przeterminowane lekarstwa albo części sprzętu medycznego, z których nijak nie można złożyć całości. Lekarstwa zawalają miejscowe szpitale i są źle przechowywane, więc szybko rozkładają się. Jest to dla nas lekcja, której nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wyciągniemy z niej wnioski.
N
owe elity w Polsce i Niemczech na pewno łączy jedno: brak doświadczenia w sprawach międzynarodowych.
Gerhard Spőrl
szef działu zagranicznego tygodnika „Der Spiegel”
Podczas wizyty w „Polityce” niemiecki redaktor zaznaczył, że Angela Merkel, prawdopodobnie przyszła kanclerz Republiki Federalnej, nie jest Kohlem w spódnicy, ale niewykluczone, że nim kiedyś będzie, bo jest bardzo inteligentna i ma wyczucie polskich niepokojów dotyczących stosunków niemiecko-rosyjskich. Na razie jednak musimy poczekać – i Niemcy, i Polacy – aż po wyborach nasze nowe rządy określą jaśniej swoje stanowisko w kluczowych sprawach polityki zagranicznej. Oby tylko nowy kanclerz Niemiec i premier RP zdążyli na odpowiednią porę, bo Europa może nie mieć czasu, żeby czekać, aż odrobią lekcje.
J
estem feministką, która ma słabość do Najświętszej Panienki.
Cherie Blair
żona premiera Wielkiej Brytanii
Cherie, katoliczka i matka czworga dzieci, po raz pierwszy przedstawiła szerzej swe poglądy na życie, religię, politykę.