Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

W piśmie „Kulturystyka i fitness – Sport dla wszystkich” Radek radzi, jak rozbudować tylne aktony mięśni naramiennych. Otóż pierwsze ćwiczenie „wykonujemy za pomocą górnego wyciągu bloczkowego. Zaletą tego ćwiczenia jest to, że linki wyciągu zapewniają nam stały opór w całym zakresie ruchu. Sam zakres ruchu również jest większy niż w wielu innych ćwiczeniach na tylne aktony mięśni naramiennych. W ćwiczeniu można użyć rączki lub chwycić linkę bezpośrednio za jej zakończenie”. Nie wiem, co sugeruje Radek z tym bezpośrednim zakończeniem linki, ja jednak starałbym się używać rączki – wszak chcemy wyrabiać mięśnie naramienne.

Do tego samego pisma napisał zdesperowany Marek. „Mam 18 lat i 172 cm wzrostu. Od pewnego czasu zauważyłem, że stoję w miejscu, jeżeli chodzi o wzrost. Co zrobić, żeby przekroczyć magiczną barierę 180 cm wzrostu, czy są jakieś środki na to?”. Ależ oczywiście Marku. Z prostej matematyki wynika, że wystarczy stanąć na ośmiocentymetrowym stołeczku. Wtedy, jeśli chodzi o wzrost, będziesz stał w miejscu, ale przekroczysz magiczną barierę 180 cm. Gdyby cię to jednak nie zadowoliło, skorzystaj z cytowanej wyżej rady Radka: użyj górnego wyciągu bloczkowego.

W

piśmie „Claudia” czytelniczka skarży się redakcji: „Podczas snu okropnie chrapię. Czy jest na to jakaś rada?”. Ekspert radzi czytelniczce: „Pomoże spanie na boku. By przyjmować we śnie tę pozycję, możemy wszyć na plecach pidżamy piłeczkę tenisową”. Gdy nie pomaga, możemy stopniowo zwiększać objętość kuli. Tylko nie przesadzaj – spanie na bani może utrudnić ci kontakty z partnerem.

Czytelniczka na łamach pisma „Świat kobiety” pyta specjalistę: „Mam naturalnie kręcone włosy. Czy istnieją sposoby, by je wyprostować?

Polityka 37.2003 (2418) z dnia 13.09.2003; Fusy plusy i minusy; s. 95
Reklama