Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Kończy się czas kolędowania. Na warszawskim Ursynowie księdza podejmował ostatnio b. premier Leszek Miller, nie podejrzewając zapewne, że jego dom jest pod obserwacją reporterów „Super Expressu”, którzy widzieli prawie wszystko: że ksiądz wszedł o 20.12, wyszedł zaś o 22.39, że gospodarz częstował gościa winem itp. Niestety, wysłannicy nie dowiedzieli się, o czym Miller rozmawiał ze swym proboszczem.

Na opłatkowe ostatki zaprosił prawdziwych patriotów prałat Henryk Jankowski i popierająca go Liga Ochrony Suwerenności. Jak pisze „Dziennik Bałtycki”, frekwencja była jednak nad podziw skromna; ze znanych patriotów stawił się jedynie pos. Gabriel Janowski.

W marcu w TV 4 pojawi się nowy reality show „Zostań posłem”. W spektaklu mogą wziąć udział osoby bezpartyjne, które ukończyły 21 lat. Widzowie za pomocą esemesów wskażą uczestników programu, którzy, ich zdaniem, mają zadatki na przyszłych polityków. Wiadomość o show zaintrygowała niektóre partie polityczne. „Jeśli wygra kandydat, który będzie się utożsamiał z programem Sojuszu, to damy mu szansę na start w wyborach” – oświadczył Marek Dyduch, sekretarz generalny SLD.

Bożena Łopacka, która procesuje się z Biedronką o odszkodowanie za 2600 przepracowanych nadliczbowo godzin, zyskuje coraz większą popularność: występuje w telewizyjnych talk-shows, dostała nagrodę Okulary Równości itp. Niewykluczone, że wystartuje w wyborach parlamentarnych: ostatnio wyznała, że taką propozycję złożyło jej już kilka partii.

Minister obrony narodowej, zarazem wiceszef SLD Jerzy Szmajdziński rozmawiał przez telefon z czytelnikami „Trybuny”. Jak relacjonuje gazeta, telefonujący nie kryli irytacji z powodu powstania SDPL i obecnego stosunku tej partii do Sojuszu.

Polityka 5.2005 (2489) z dnia 05.02.2005; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama