Afganistan
Amerykanie i Brytyjczycy drugi tydzień kontynuują kampanię wojskową w Afganistanie. Bombardowane są rozmaite obiekty w Kabulu, Kandaharze, Dżalalabadzie, Heracie i Mazar-i-Szarif. Równolegle prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę operacja humanitarna – samolotowe zrzuty żywności i lekarstw. Art. s. 18–32.
• Rządzący krajem talibowie zaproponowali, że rozważą wydanie ibn Ladena „trzeciej stronie”, jeśli Amerykanie przedstawią im dowody jego współudziału w zorganizowaniu wrześniowych zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Prezydent George Bush odrzucił tę propozycję. We wcześniejszym ultimatum żądał od talibów zamknięcia obozów szkoleniowych terrorystów, wydania przywódców al-Kaidy (organizacji ibn Ladena) i uwolnienia ośmiorga cudzoziemców przetrzymywanych w Afganistanie. Żaden z tych warunków nie został spełniony. Rzecznik Osamy Sulejman Abu Ghaith za pośrednictwem telewizji Al-Dżazira zagroził nowymi samobójczymi zamachami w USA i Wielkiej Brytanii.
Pakistan
W Dżakobabadzie w proteście przeciwko użyczeniu wojskom amerykańskim lokalnego lotniska wzięło udział ponad 20 tys. osób. W starciach z policją zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych.
Stany Zjednoczone
Co najmniej 12 osób uległo zakażeniu wąglikiem, którego bakterie stanowią jedną z najgroźniejszych broni biologicznych; przypadki choroby potwierdzono na terenie Florydy, Nowego Jorku i Newady; jedna osoba zmarła. Zarodniki wąglika rozesłane zostały pocztą z terenu Ameryki, adresatami byli głównie dziennikarze, a jeden z listów, wysłany z Malezji, nadszedł do koncernu informatycznego Microsoft.