Łańcuch pokoju
W minioną niedzielę na ulicach Warszawy pomiędzy ambasadami Izraela i Palestyny warszawiacy na apel Amnesty International stworzyli 3-kilometrowy łańcuch pokoju protestujący przeciwko dramatowi wojny w Ziemi Świętej. W łańcuchu stali ludzie młodzi i starsi, znani i nieznani. W gronie najbardziej znanych osób publicznych znaleźli się m.in.: Janina Ochojska, Adam Hanuszkiewicz i Jacek Kuroń.
Muzeum Historii Żydów
Warszawę odwiedził minister spraw zagranicznych Izraela Szimon Perez. Były premier i były przywódca Partii Pracy wziął udział w promocji polskiego przekładu swojej książki „Podróż sentymentalna z Teodorem Herzlem” oraz uczestniczył w międzynarodowej konferencji „Niezamknięta przeszłość” z okazji zaprezentowania projektu Muzeum Historii Żydów w Polsce.
Zdrowe rozmowy
W Kancelarii Premiera stawili się przeciwnicy pomysłów ministra zdrowia dotyczących zreformowania opieki zdrowotnej. Na zaproszenie premiera przybyli dyrektorzy kas chorych z Małopolski, Śląska i Podkarpacia, przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej i dwóch związków zawodowych lekarzy i pielęgniarek. Spotkanie z Leszkiem Millerem rekompensowało ich nieobecność w poprzedniej dyskusji na ten temat zorganizowanej przez ministra Mariusza Łapińskiego.
Sprawy rodzinne
Antoni Macierewicz i Jan Łopuszański, dwaj prominentni działacze Ligi Polskich Rodzin, zrezygnowali z członkostwa w prezydium sejmowego klubu LPR. Obaj politycy nie komentowali swojej decyzji. Macierewicz poinformował także, iż nie będzie rzecznikiem prasowym klubu.
Reporter honoris causa
Ryszard Kapuściński, wybitny reporter i pisarz, odebrał doktorat honoris causa uniwersytetu w Sofii przyznany mu za „wkład w rozwój dziennikarstwa, porozumienie między kulturami i refleksję nad globalnymi problemami współczesności”.