Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Rzucenie palenia nie jest takie straszne – przekonuje magazyn „Wróżka”. I radzi: „Wyjątkowo uzależnieni powinni przejść na płyny lub całkowitą głodówkę. Organizm jest wtedy w szoku. Trzydniowy brak stałych pokarmów poprawia wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Następuje przypływ wiary we własne siły i po prostu nie ma się ochoty zapalić. Zresztą po kilku dniach postu organizm reaguje na nikotynę wyjątkowo silnie, na przykład wymiotami”. WDR zastanawia się jednak, czy zamiast głodzić się i wymiotować, nie zdrowiej będzie coś zjeść i zapalić.

W „Naj” w horoskopie dla Barana: „W tym tygodniu trudno ci będzie rozwinąć skrzydła”. Nasza rada dla Barana – nie próbuj rozwijać skrzydeł w innych tygodniach, bo będzie ci równie ciężko. Zostaw to rybom.

Jeśli twoje dziecko, jadąc na przykład nieostrożnie na rowerze, wybije sobie stały ząb, nie wpadaj w panikę – możesz go jeszcze uratować – przekonuje „Świat kobiety”. W tym celu: „Znajdź ząb. Chwyć go za koronę (...), szybko wypłucz w mleku. (...) Jeśli dziecko nie wpadło w histerię, umieść ząb tam, skąd wypadł. Włóż malcowi husteczkę (pis. oryg.) higieniczną i każ lekko przygryźć”. Wszystkie matki oprócz mleka powinny mieć w podręcznym wyposażeniu także szybko schnący klej typu kropelka.

Pani Beata z Radomia pyta na łamach „Przyjaciółki”: „Przyjaciółce umarła ukochana przez nią babcia. Zastanawiałam się, jaką drogą złożyć jej kondolencje. Czy wypada przesłać wyrazy żalu esemesem?”. WDR: ależ oczywiście pani Beato. Nie trzeba nawet pisać ani słówka. Wystarczy wyesemesować odpowiedni, okolicznościowy obrazek: :(

Sposób na nawiązanie niezobowiązującej rozmowy podaje „Świat kobiety”: „Zacznij pogawędkę wykorzystując okoliczności.

Polityka 35.2002 (2365) z dnia 31.08.2002; Fusy plusy i minusy; s. 93
Reklama