Spór o media
Proponowany przez rząd Leszka Millera projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji spowodował w Sejmie debatę o niezwykle wysokiej temperaturze. Wolność słowa, swoboda działalności gospodarczej oraz misja mediów publicznych zdominowały całkowicie poselską dyskusję. Koalicja atakowała media prywatne, a opozycja krytykowała państwowe radio i telewizję. Prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się z przedstawicielami mediów prywatnych i zapowiedział, że ustawy w jej proponowanym kształcie nie podpisze. Komentarz s.13.
Skrzydlaty Sojusz
Ministerstwo Skarbu podjęło decyzję o zgłoszeniu przez LOT gotowości przystąpienia do sojuszu Star Alliance, którego liderem jest niemiecki przewoźnik Lufthansa. Artykuł s. 20.
Uziemienie rolnika
Gospodarstwo rolne nie będzie mogło być większe niż 300 ha, a kupić je będzie mógł tylko rolnik z kwalifikacjami lub wieloletnim doświadczeniem i gwarantujący samodzielną pracę oraz zamieszkanie na wsi przez co najmniej 10 lat. To główne zasady projektu ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Rolnictwa. Projekt firmowany przez ministra Jarosława Kalinowskiego wprowadza pojęcie podstawowego i maksymalnego obszaru gospodarstwa rolnego zróżnicowanego regionalnie. Podstawowe (czyli minimalne) gospodarstwo w woj. małopolskim, mazowieckim, świętokrzyskim ma obszar 10 ha, w woj. centralnych i wschodnich – 15 ha, a w woj. północnych i zachodnich – 20 ha. Maksymalne obszary w tych samych regionach to 100, 200 i 300 ha. Nowy projekt poparły rolnicze związki zawodowe.
Bandycki tranzyt
Półtora tysiąca kilometrów przejechali z szybkością 150 km na godzinę bandyci, którzy zrabowali w niemieckim banku pod Hamburgiem 200 tys. euro i uprowadzili dwie zakładniczki. Przestępcy (jak się później okazało obywatele niemieccy pochodzący z dawnego Związku Radzieckiego) strasząc zabiciem zakładniczek bezkarnie przejechali przez Niemcy, Polskę i wjechali na Ukrainę.