Postapokaliptyczny Otwock? Mieszkańcy tak tego nie widzą. Choć głowy u fryzjera nie umyjesz
Żyje się trudniej, ale tragedii nie ma, mówią mieszkańcy Otwocka, który od środy zmaga się z awarią wody. W kampanii wyborczej temat na razie nie wypłynął.
Żyje się trudniej, ale tragedii nie ma, mówią mieszkańcy Otwocka, który od środy zmaga się z awarią wody. W kampanii wyborczej temat na razie nie wypłynął.
Minął rok od zagnieżdżenia się w Katowicach Ministerstwa Przemysłu, jedynego w kraju resortu, który funkcjonuje poza Warszawą. Powstanie tej instytucji na Śląsku było jedną z obietnic wyborczych Donalda Tuska. Czy zdała egzamin?
W jakim wieku wysyłać na lekcje języków dzieci i od którego momentu w dorosłym życiu szanse na biegłość są stracone?
W obliczu narastających wyzwań klimatycznych poszukujemy praktycznych sposobów na prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. Zakazy i nakazy się mnożą. Jak w tym wszystkim się odnaleźć?
Pominięcie liceów w rozporządzeniu MEN o pracach domowych doprowadzi do tego, że wdrożeni do samodzielności uczniowie podstawówek będą musieli się uwstecznić.
Szkoła musi być postrzegana jako toksyczne miejsce, skoro natychmiast po tragicznej śmierci nauczycielki media zaczęły snuć domysły, iż przyczyną ataku mógł być dawny uraz.
Osoby bagatelizujące wyczyn prosi się o zwrócenie uwagi, że gwiazda tego odcinka w życiu nie tylko jeździ na rowerze. Ma jeszcze pracę i, jak twierdzi, życie prywatne.
Brytyjski serial „Dojrzewanie” o 13-letnim zabójcy wstrząsnął polskimi rodzicami. Czy to się może zdarzyć u nas? Tak, bo docierają tu te same internetowe zagrożenia.
Rozmowa z dr Paulą Kukołowicz, socjolożką z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, o mitycznej polskiej klasie średniej.
W każdym sezonie łowieckim myśliwi zabijają setki tysięcy ptaków. A rozporządzenia o wykreśleniu siedmiu gatunków z listy ptaków, na które można polować, ciągle nie ma.
Ktoś nie kupi leków, ktoś nie otrzyma pomocy, ktoś straci pracę. Szok i niedowierzanie. Donald Trump, wstrzymując pomoc zagraniczną, zadał cios polskim pozarządowcom. Stracą ponad 100 mln zł wsparcia.
83-letnia dziś Katarzyna Gärtner, słynna kompozytorka „Małgośki” i wielu innych przebojów, tuła się po domach przyjaciół i stara odzyskać dom, studio oraz swój dorobek artystyczny.
Kolejne ustawy w ramach nowej strategii migracyjnej pokazują, że rządzący rzeczywiście próbują odzyskać kontrolę nad sytuacją, ale przy okazji – jak podkreślają eksperci i działacze pozarządowi – wylewają przysłowiowe dziecko z kąpielą.
Zostawienie jasnych dyspozycji i „ład w papierach” to szansa, by zachować dłuższy niż życie wpływ na codzienność naszych bliskich, na trwanie naszego dorobku i majątku.
Dlaczego stajemy w obliczu porażki? Najsłabszym elementem jest ludzka psychika – absolwent medycyny Stanisław Lem przewidział to już dawno.
Byli zgodnym małżeństwem. Aż się zestarzeli, pochorowali. On w domu ogarniał wszystko, ona wymagała opieki. I tak było do dnia, w którym 81-letni starszy pan udusił swoją 75-letnią żonę.
Nie wrócę do ginekologa, który prowadził moją ciążę, bo musiałabym skłamać, że poroniłam, opowiada Wioletta. Przez kilka tygodni żyłam jak tykająca bomba, nie jadłam, nie spałam, wyznaje Karolina. Obie przerwały ciążę w drugim trymestrze.
Nie istnieje idealny moment na śmierć, ale można sprawić, by życie było piękne aż do ostatnich chwil.
Jak przystało na rozmowę z opowiadaczem klasy mistrzowskiej, meandrujemy po tematach rowerowych, obgadujemy rodzinę Kornhauserów (nie całą) oraz obnażamy awangardę na rowerach.
Budzi emocje i bywa przyczyną konfliktów. Sprawia też, że w jednych parafiach jest przepych, w innych bieda aż piszczy. Ale co znaczy „co łaska” i ile to dokładnie jest?
Rozmowa z dyrektorem regionalnym Banku Światowego ds. edukacji, zdrowia i zabezpieczenia społecznego Michałem Rutkowskim o tym, jak w Polsce opiekujemy się osobami starszymi, a jak to robią inni. I z jakich zagranicznych wzorców powinniśmy czerpać.
Rozmowa z byłym ambasadorem USA w Moskwie Michaelem McFaulem o tym, dlaczego planowany przez Trumpa sojusz z Rosją przeciwko Chinom nie ma sensu. I czy Ameryka jeszcze wróci do Europy.
Nie trzeba chodzić do zoo, by z bliska zobaczyć dzikie zwierzę. Coraz częściej wystarczy zajrzeć do… sąsiada. Bo moda na trzymanie w domach egzotycznej fauny nie przemija.
Do magistratów kilku miast wpłynęły wnioski o organizację wieców poparcia dla jednego z kandydatów na prezydenta, podpisane przez prezeskę Ukraińskiego Domu. Fundacja nie ma z tym nic wspólnego.
Czy w polskiej szkole można się nauczyć czegoś przydatnego na co dzień? Rozmowa z dr. Jędrzejem Witkowskim z Centrum Edukacji Obywatelskiej.