Jeśli Nawrocki wejdzie do drugiej tury, to wyborcy Konfederacji mają głosować na niego, a jeśli Mentzen znajdzie się w dogrywce, zwolennicy PiS powinni opowiedzieć się za nim. Cel jest jeden.
Kto nie planuje w okolicach Wielkanocy i majówki wyjścia do teatru, może odpocząć od zapowiadanych upałów przed ekranem.
Stany Zjednoczone to jedyny kraj na świecie, w którym nie ma dowodów osobistych i nie trzeba mieć żadnych dokumentów, żeby zagłosować w wyborach albo kupić rewolwer. Ale to się może wkrótce zmienić.
Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do wielkiej prezydenckiej konwencji wyborczej za 2 mln zł. Mają nadzieję, że rozmach przykryje niedoskonałości kandydata. W sztabie jest nerwowo.
To już kolejny raz, gdy Grzegorz Braun pod osłoną swego immunitetu dokonuje przestępstw. Niby przepisy i zdrowy rozsądek podpowiadają, jak postępować, gdy poseł rozrabia bądź nadużywa władzy. Ale, jak widać, to nie wystarczy.
Nowa Lewica i Lewica Razem odnotowują sondażowy wzrost po debatach prezydenckich. Ale ich kandydaci odwiedzają Andrzeja Dudę z nadzieją, że zawetuje obniżkę składki zdrowotnej. Czy wyborcy to kupią?
Złoto kupuje ostatnio wiele banków centralnych, ale tylko nasz tak się tym chwali. NBP ma już niemal 500 ton kruszcu, jednak nie znaczy to, że wszyscy staliśmy się bogaczami.
Najważniejszą cechą młodych urodzonych w latach 1995–2006 jest malejąca liczebność kolejnych roczników, a więc i coraz mniejsze znaczenie ich głosu w polityce. Mimo to nie tracą przekonania, że demokracja jest najlepszym ustrojem.
Nie ma emerytowanych kolarzy, bo to stan umysłu, a nie pozycja w ZUS. Oto przykład: Tomasz Marczyński.
Prof. Antoni Dudek o debatach prezydenckich pełnych kandydatów, którzy w ogóle nie powinni przejść przez sito wyborcze. A także o bieżących i przeszłych problemach z polityką historyczną.
O tym, jak się żyło od kryzysu do kryzysu, opowiada Andrzej Krajewski, autor książki „Rzeczpospolita kryzysowa. Dwadzieścia lat spaceru po linie”.
Dlaczego wysiedzieliśmy w kinie na filmie o „Minecrafcie”. I co z niego wynieśliśmy.
Torebki plastikowe zaśmiecają świat – i będą tak zaśmiecać jeszcze długo. Ale lepiej używać ich wielokrotnie, niż szukać alternatywy.
Kryzys ekologiczny to sygnał, że nasz sposób budowania relacji ze środowiskiem jest nieadekwatny. Ale czy można być za bardzo eko?
moda dizajn
Google technologie sztuczna inteligencja ChatGPT pokolenie Z
nowe słowa Wielkanoc
Nie wszystkich ucieszy nadchodząca zmiana pogody. Przejdą burze i zrobi się chłodniej. Ulgę odczuje natomiast przyroda – może spaść trochę deszczu.
Nie tylko zamek i katedra. Na wzgórzu wawelskim życiem tętniło całe miasteczko. Ślady po nim można zobaczyć na otwartej właśnie wystawie w Małej Baszcie.
Czy piraci to tylko przypis w historii świata? A może odegrali fundamentalną rolę w rozwoju oświeceniowych idei?
Skok temperatury Ziemi zdumiał nawet klimatologów. Przyczyny szukają w… chmurach. To one mogą finalnie zdecydować o losie planety.
Kto nie planuje w okolicach Wielkanocy i majówki wyjścia do teatru, może odpocząć od zapowiadanych upałów przed ekranem.
Krystyna Miłobędzka z jednej strony onieśmiela starannym doborem słów, z drugiej ośmiela – zostawia dla czytelnika puste miejsca. Czytając, wchodzi się w przestrzeń, którą otwierają słowa.
Nie jest to interpretacja przesadnie oryginalna czy wyrafinowana, sam spektakl jest zaś przykładem teatru tyleż tradycyjnego, co dość plakatowego.
Kolejna ekranizacja „Lalki” Prusa jeszcze nie powstała, a już wywołuje spory. Bo, jak wiemy, na obsadach ekranizacji kanonu literackiego zna się każdy. Właśnie poznaliśmy nową Łęcką – zagra ją Kamila Urzędowska.
Dzisiejsza prawica próbuje wykorzystać tysiąclecie koronacji Chrobrego do antyunijnej ofensywy. Ale nietrudno sobie wyobrazić, że jeśli 12 kwietnia Chrobry patrzył z góry na marsz Kaczyńskiego kontestujący legalną władzę, to czynił to z odrazą.
O tym, jak się żyło od kryzysu do kryzysu, opowiada Andrzej Krajewski, autor książki „Rzeczpospolita kryzysowa. Dwadzieścia lat spaceru po linie”.
Przedstawiamy nominacje w dwóch kategoriach – debiuty i wydawnictwa źródłowe. Za tydzień ujawnimy nominacje w kategoriach: prace naukowe, popularnonaukowe, pamiętniki.
Jak rzeczywiście wyglądał koronowany tysiąc lat temu Bolesław Chrobry i co o pierwszym polskim królu mówią nam jego wizerunki?