Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pieniądze Kremla zaczynają kształtować włoską politykę

(3)
Według tygodnika „L’Espresso” Władimir Putin miał zaoferować włoskiemu wicepremierowi Matteo Salviniemu trzy miliony euro na kampanię do europarlamentu.
 • 2019-02-27 07:00 | Satoshi Politico

  pisownia i zrodla

  "prawnik Ylia Andreevich Yakunin" po polsku to imię powinno być napisane Ilja Andiejewicz Jakunin. Dlaczego autor wykorzystuje pisownię według transliteracji angielskiej? Czy dlatego że powtarza informacje z jednego źródła? Jeśli tak, to zachodzi obawa, że naruszył podstawową zasadę dziennikarską "double check" (sprawdź, czy informacja jest podawana z drugiego źródła niezależnego od pierwszego zrodla)
 • 2019-02-27 10:15 | lubat

  Re:Pieniądze Kremla zaczynają kształtować włoską politykę

  A cóż to za problem dla Putina, kształtować włoską politykę po tym, kiedy już mu się udało wybrać Amerykanom prezydenta?;)

  Mówiąc jednak całkiem serio: fałszywa diagnoza nie tylko nie wyleczy pacjenta, ale może go doprowadzić do zgonu. We Włoszech, Francji i innych krajach dochodzi do swego rodzaju rewolty nie dlatego, że miesza tam Rosja, tylko dlatego, że tamtejsze elity są coraz bardziej oderwane od życia społeczeństw, nie liczą się z nimi i ich problemami, a tych, którzy głośno protestują, zalicza się do ekstremistów czy populistów.
  Rosja ma takie samo prawo do "mieszania się" w sprawy innych państw, jak np. USA czy Chiny, więc nie można jej z tego powodu czynić zarzutów, bo USA czynią to otwarcie. Myślę jednak, że w sprawach państw Europy nie musi nic specjalnego czynić. Wystarczy, że poczeka aż owoc dojrzeje i sam jej spadnie do fartuszka.
 • 2019-02-27 12:45 | Marian.W.O

  Re:Pieniądze Kremla zaczynają kształtować włoską politykę

  "Obaj panowie spotkali się [..] 18 października 2018 r. przy okazji oficjalnej wizyty Salviniego na Kremlu. Sam Salvini zniknął wtedy dziennikarzom z pola widzenia na mniej więcej sześć godzin, uruchamiając lawinę spekulacji. Najwięcej zwolenników zyskała we włoskich gazetach hipoteza o spędzeniu czasu w towarzystwie rosyjskich prostytutek i późniejszej wizycie w prywatnej willi Putina. Biorąc pod uwagę weekendowe doniesienia „L’Espresso”, do grona tych teorii wypada jeszcze dodać możliwe negocjacje o finansowym wsparciu ze strony Kremla przed kampanią do eurowyborów."

  Nie wiem, czy Autor zauwazyl, ze pisze w stylu tabloidu.Salvini spotkal sie na Kremlu ale istotsna dla siebie sprawe zalatwial gdzies po ciemnych katach. I te, tak modne obecnie, rosyjskie prostytutki. A moze warto przestac prac mozgi czytelnikow i zajac sie dziennikarstwem z prawdziwego zdarzenia, nim calkowicie ulegnie zapomnieniu.