Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy oswajanie Łukaszenki ma sens?

(5)
PiS próbuje stworzyć warunki dla polsko-białoruskiego resetu. „Po ludzku”, „po dobroci” dogadać się z Mińskiem.
 • 2019-02-18 08:52 | arkadia

  białoruś

  Przecież ten człowiek ma krew na rękach! Jak można rozmawiać z watażką który morduje swoich przeciwników politycznych?
 • 2019-02-18 09:42 | Slawczan

  Re:Czy oswajanie Łukaszenki ma sens?

  Nie wiem skąd to lekkie zdziwienie. W końcu Zjednoczona Prawica czerpie pełnymi garściami z metod i celów opracowanych na Wschodzie. Kaczyzm bardzo wiele czerpie z putynizmu. Co ważniejsze jest też zadziwiająca zbieżność celów: rozbicie UE, demontaż obowiązującego ładu międzynarodowego a na rynku krajowym zacieranie różnic między tym co państwowe a prywatne
 • 2019-02-18 10:49 | lubat

  Re:Czy oswajanie Łukaszenki ma sens?

  Użycie terminu "oswajanie Łukaszenki" zawiera dużą dozę arogancji, bo to oznacza "przyzwyczajać dzikie zwierzę do przebywania wśród ludzi; obłaskawiać".
  Rozumiem, że chodzi o utrzymywanie dobrosąsiedzkich stosunków i w takim znaczeniu ma to duży sens. Bo, paradoksalnie, z Białorusią mamy mniej kłopotów, niż z "bratnią" Litwą, nie mówiąc już o Ukrainie, ale te problemy starannie się zamiata pod dywan.

  "Stanisław Karczewski, inicjator wizyty, jest przekonany, iż trzeba rozmawiać i próbować zrozumieć argumenty drugiej strony"
  Chciałbym zwrócić uwagę, że to jest niezbędny warunek każdej dyplomacji, więc dlaczego w stosunku do Białorusi miało by to być wielkim halo.
  Jeśli zaś chodzi o Związek Polaków na Białorusi, to który związek pan red. ma na myśli? Bo z tego co pamiętam, to tam się zrobiły dwa związki. Jedne "nasz" popierany i uznawany przez władze Polski, i drugi, który się polskim władzom nie podoba, ale podoba się władzom białoruskim.
 • 2019-02-18 18:04 | Aspiryna

  Re:Czy oswajanie Łukaszenki ma sens?

  PiSowski aparatczyk Karczewski juz wczesniej twierdzil, ze "Lukaszenka to taki cieply czlowiek!"
 • 2019-02-19 14:56 | Prowincjusz

  Re:Czy oswajanie Łukaszenki ma sens?

  Szykujemy się na powrót do wschodniej strefy wpływów. Może warto zainwestować w walonki.