Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Australia obraziła się za Adelajdy?

(27)
Zamiast premiera Australii to pani minister spraw zagranicznych usiadła do rozmów z delegacją prezydenta Andrzeja Dudy i rządu RP. Mógł to być sygnał niezadowolenia z fiaska najważniejszego celu wizyty.
 • 2018-08-21 08:32 | scrambler

  errata do korwet

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Pewnie juz ktoś to zauważył, ale gdyby nie -:)

  "(...)Ale przecież i Polska ma dwie fregaty – obecnie 40-letnie OPRP Kościuszko i ORP Pułaski – podarowane na początku XIX w. przez USA (wtedy narzekań, że stare i z drugiej ręki, było mniej)(...)"

 • 2018-08-21 08:35 | zbigniew

  40-letnie OPRP Kościuszko i ORP Pułaski?

  ..."obecnie 40-letnie OPRP Kościuszko i ORP Pułaski – podarowane na początku XIX w. przez USA"..

  chyba raczej onad 200-letnie, skoro podarowane na poczatku XIX w.? Rozumiem ze ze strony USA akt darowizny podpisal prezydent Thomas Jefferson, ale kto ze strony polskiej?
 • 2018-08-21 08:52 | azur

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Duda pojechał do Australii, a tam zima.
 • 2018-08-21 09:30 | kalder

  NIe będzie niczego

  Chaos! Są jakieś tam plany budowy marynarki ale jakiś pisowski dureń znalazł coś w internecie.

  Fregaty są budowane jako oceaniczne - my potrzebujemy okrętów przybrzeżnych. Fregaty mają np dwa hangary na śmigłowce, ale ma za słabe uzbrojenie plot - nie chroniące przed atakami lotnictwa taktycznego.

  Potrzebujemy też śmigłowców morskich. Mawiano, że najlepszym okrętem na Bałtyku jest śmigłowiec (może być bazowany na lądzie) - może zaatakować okręt rakietą, okręt podwodny, torpedą, uratować rozbitków na morzu itd. Nie ma dużego zasięgu, ale na Bałtyku nie jest to istotne.


  PiS zniszczył Caracale (miały być też morskie), zniszczy program budowy korwet a Adelaid pewnie też nie będzie.

  Polityka PiSu to sabotaż polskiej obronności
 • 2018-08-21 11:45 | Nacik1

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  "Ale przecież i Polska ma dwie fregaty.......podarowane na początku XIX w. przez USA" - wiem, że to dawno było, ale naprawdę aż na początku XIX wieku??? Zatem to pewnie drewniane jednostki, wyposażone w armaty, sztucery i kusze? Czy w co tam były okręty wojenne wyposażane na początku XIX wieku... ;-D
 • 2018-08-21 13:18 | josif2

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Typowe dla polskiej dyplomacji "wyczucie" sytuacji. Malcolm ma problem w postaci tzw. chalange pana Duttona. Jaki bedzie wynik glosowania (gabinetowego) i czy Malcolm bedzie jutro premierem zobaczymy.
  PS
  Ani slowa w kangurzej prasie o wizycie pana Dudy.""
 • 2018-08-21 14:14 | woytek

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Polska przechodzi na sytem calowy za namową prezesa , który nawet nie ma prawa jazdy.
  Brygady remontowe sprzętu wojennego będa musiały mieć dwa komplety kluczy, dwa komplety wierteł i dwa komplety gwintowników. Również obrabiarki, frezarki w zakladach remontowych będą musiały być dublowane. Ale rządzący Polską oszołomy kochają swoją władzę i mają w nosie problemy naprawy zlomu wojennego. Przyszłe problemy kolejnych rządów , które po nich będą remontować ich obecnie nie interesują . Ważne są wycieczki na antypody , po zakup gazu płynnego i węgla, który będzie odbywał w przyszłości podobne "wycieczki" przez kolejną dekadę nieuctwa i arogancji politycznej.
 • 2018-08-21 15:32 | Dariusz1234

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Lubie czytac Pana artykuly I mam zaufanie do Pana ocen, w tym artykule jednak popelnil Pan kilka bledow.

  Od samego poczatku wizyta Dudy nie byla istotna dla Australii. Nie dlatego ze ktos sie na niego obrazil ale dlatego ze nic Australii I Polski nie laczy. Wspolnym interesem moglo byc kupno-sprzedaz fregat, niestety temat spadl z wokandy.
  Pierwszego dnia Duda przemawiajac do Polonii powiedzial o dwoch powodach jego przyjazdu. Zblizenia z Polonia, zapewnienia lepszego systemu inwestowania przez polskie jednostki w Australii I australijskie w Polsce. Zadnych innych powodow do przyjazdu Duda nie wymienil.
  Od samego poczatku wizyta Dudy nie byla zauwazana w australijskich mediach. Nie bylo jakiejkolwiek wzmianki w dziennikach telewizyjnych, przez kilkanascie sekund byla niema migawka z podania sobie rak przez Dude i Turnbull'a, nikt nie wyjasnial kto to byl. Nalezy sadzic ze wizyta zostala potraktowana przez wladze Australii jako w duzym stopniu prywatna sprawa polskiego prezydenta.
  Mieszkam w Australii, o wizycie dowiaduje sie z polskich mediow.

  W czasie wizyty Dudy rzadzaca Liberal Party miala istotne wewnetrzne problemy. Ostatnia rzecza dla Turnbulla bylo spotykanie sie z kims takim jak prezydent odleglej Polski, o tym ze rozmawiala z Duda Julia Bishop dowiedzialem sie od Pana. Czy odstapienie od zamiaru zakupu fregat mialo jakiekolwiek znaczenie nie bylo nigdzie i przez nikogo komentowane. Niewatpliwie, dla Australii uzyskane za fregaty pieniadze mogly miec tylko trzeciorzedne znaczenie, mogl natomiast ich rozdraznic sposob odstapienia od uzgadnianej transakcji.
 • 2018-08-21 16:30 | Aspiryna

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Kolejny "sukces" PiSowskiej polityki zagranicznej!
 • 2018-08-21 16:32 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Nie byłem zwolennikiem tego zakupu, i zasadniczo powinienem być zadowolony. Ale klasa naszej dyplomacji powala na kolana. Powoli trudno znaleźć kraj z którym nie mamy zatargu. Zgadzam się, że dla Australijczyków to nie kwestia kasy tylko etykiety. Ale i to zostanie nam zapamiętane. Jak Zaolzie w 38. Mam nadzieję, że zaoszczędzone fundusze zostaną sensownie wydane. Bo obecny reżim niema chyba jaszcze luksusowych śmigłowców dla VIP-ów, oczywiście kupionych za wojskowe pieniądze.
 • 2018-08-22 01:00 | echidna

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  O fakcie wizyty w Australii Prezydenta Dudy dowiedziałam się, podobnie jak Dariusz1234, przeglądając na Internecie polską prasę. Media australijskie jakoś nie były zainteresowane tym wydarzeniem politycznym. W każdym razie w niewielkim stopniu, o czym może świadczyć choćby ten krótki, jeden z niewielu, artykuł:

  https://www.sbs.com.au/news/polish-president-visiting-australia

  Prawdę powiedziawszy do rozmów na temat zakupu fregat/bombowców/śmigłowców itp (niepotrzebne skreślić) względnie innego sprzętu wojskowego, niekonieczna jest wizyta jakiegokolwiek Prezydenta.Zaś przylot głowy państwa samolotem rejsowym (nb liniami Emirates) nie wskazuje na szczególną wizytę na szczeblu państwowym.
  Taka półprywatna wycieczka w otoczeniu 30-sto osobowej świty to nie tylko olbrzymi, niepotrzebny wydatek lecz okazanie nieposzanowania własnego kraju i jego mieszkańców. W myśl powiedzenia "szanuj siebie by inni szanowali ciebie" w bardzo niepochlebnym świetle postawiono Polskę, jej obywateli oraz polonię australijską.

  Australia obraziła się za Adelajdy? Śmieszne. Australia potraktowała Prezydenta Dudę, delikatnie mówiąc, lekko i niezobowiązująco.
  Kolejne faux pas elit rządzących. Polskich elit rządzących.
 • 2018-08-22 03:50 | maciekplacek

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  - 'Ale i to zostanie nam zapamiętane. Jak Zaolzie w 38.' -
  Prowincjuszu prosze cos wiecej o Zaolziu, o co tu chodzi?

  - 'Fregaty są budowane jako oceaniczne - my potrzebujemy okrętów przybrzeżny' -
  Jak bardzo 'przybrzeznych' my potrzebujemy?
  Tylko na wodach strefy terylorialnej, ekonomicznej czy tych widzialnych przez lorenetki ratownikow na plazach?
  A kto sie zajmnie 'srodkiem'?
 • 2018-08-22 05:04 | observer

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Nie istotna wizyta p Dudy. Zainteresowanie lokalnej prasy na poziomie wizyty prezydenta Somali - czyli żadne. Z Polonią spotkał się w salce parafialnej kościólka poza Sydney - namawiał do powrotu.
  Totalna klapa - prasowa, wizerunkowa i dyplomatyczna.
 • 2018-08-22 07:06 | nailer

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Czasem warto poczytac chocby Wiki.
  1 Wizyta Dudy byla planowana od grudnia 2017 albo i dluzej, Szerski byl w Sydney w grudniu. Trudno winic kogokolwiek za niezbyt dogodny termin. Turnbull uwiklany jest w szereg istotnych kwestii - energetyka, imigarcja itd. Ma niskie notowania i rzadzaca partia traci do opozycji. Gdyby liderem opozycji byl ktos inny, nie Shorten, to bylaby katastrofa. Przeciwko Turnbulowi zwrocili sie jego koledzy partyjni i doprowadzili do otwartego konfliktu. Tym razem Turnbull jeszcze wygral 13 glosami. Wystarczy 7 wiecej i bedzie po Turnbullu. To tyle o jego absencji. J Bishop jest minister SZ ORAZ wiceszefowa Partii Liberalnej, jest zastepca Turnbulla. Czy to bylo obnizenie rangi? Lepiej na to odpowie zdjecie w dzisiejsze Wybiorczej, gdzie Duda siedzi z Turnbullem przy czajniku herbaty na papierowej serwetce, Turnbull z noga na nodze w poprzek. Mowa ciala i poczestunek mowia wiele. "mam dla ciebie 5 minut, wiec pij szybko".
  Co do rozmow wojskowych - Payne jest ministra obrony, Pyne ministrem przemyslu obronnego. Dwie rozne fuchy.
  Jest zalosne, ze Duda fatygowal sie za tysiace dolarow po to by spotkac sie w sali parafialnej z Polonia, by dyskutowac o jakichs mizernych inicjatywach gospodarczo-handlowych. Nie wspominam o "wspolpracy" wojskowej, bo co niby pan namiestnik i Polska maja do zaoferowania krajowi o znacznie silniejszej, lepiej uzbrojonej armii, bedacej silnym partnerem USA. Dla przykladu - 5 uszu (Eshelon). Australia negocjuje uklady wspolpracy z Unia, nie musi sobie zawracac dudy krajem na wylocie.
  Jest przykre, ze niby glowa panstwa tak dewaluuje swoja pozycje oraz pozycje kraju.
  Ale mowienie o wstydzie w odniesieniu do tej grupy trzymajacej wladze, jest nieporozumieniam.
 • 2018-08-22 07:41 | kaesjot

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  2018-08-21 14:14 | woytek
  Ależ oni nawet nie maja świadomości, że taki problem istnieje!!!
 • 2018-08-22 16:41 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  maciekplacek

  Bardzo proszę. Udział Polski w rozbiorze Czechosłowacji odbił się silnym echem wśród elit rządzących naszych aliantów. Tak wiem, że sami przed chwilą podpisali traktat w Monachium, tak wiem, że chodziło o ochronę ludności polskiej. Nie chodzi o sąd nad tą sprawą. Polska jako aktywny sojusznik Trzeciej Rzeszy przestała budzić zaufanie. Niema na to twardych dowodów ale decyzja o nieudzieleniu aktywnej pomocy podczas kampanii wrześniowej która zapadła w czasie spotkania w Abbeville mogła mieć źródło w decyzjach rządu polskiego z tamtego okresu. Lekceważenie sojuszników, arogancja powolne odchodzenie od standardów demokratycznych i mamy gotowy przepis na kolejną honorową klęskę.
 • 2018-08-24 03:46 | maciekplacek

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  - 'Polska jako aktywny sojusznik Trzeciej Rzeszy przestała budzić zaufanie. Niema na to twardych dowodów ..' -
  To moze jakies 'mietkie' dowody, hmm...? 'Twarde dowody' - dobre sobie.
  Polska aktywnym sojusznikiem Hitlera, bo III Reich to Hitler.
  Abbeville, no wlasnie. Co tam uzgodniono? No prosze napisz co tam uzgodniono, napisz czy wogole tam o Polsce rozmawiano, jezeli tak, to o czym. ATylko bez 'tekstow' typu: 'decyzja o nieudzieleniu aktywnej pomocy.... mogła mieć źródło w decyzjach rządu polskiego z tamtego okresu.' Konkrety prosze. O czym w dniu 12 wrzesnia 39 r. N. Chamberlaine wraz E. Chatfield rozmawiali z E. Daladier i gen. M. Gamelin?
  Prowincjuszu, dzisiaj tamten okres nie kryje zadnych tajemnic, jest setki, jezeli nie tysiace publikacji, jest dostep do archiw. 'Twarde dowody ... mogly miec'.
  Cos ci podpowiem Prowincjuszu, to Francja i Anglia wyszla z inicjatywa sojuszu, to Francja i Anglia na tym sojuszu wyszla fatalnie. Potracili kolonie, status mocarstw, stali sie drugo-trzeciorzednymi 'mocarstwami'.
  A na temat Zalozia goraco polecam dwie lektury: 'Paris 1919: Six Months That Changed the World' - Margaret Macmillan oraz 'Orderly and Humane: The Expulsion of the Germans after the Second World War' -R. M. Douglas.
  Ta ostatnia jest glownie o wydalaniu Niemcow, ale jest sporo o Zaloziu, wogole o historii tego regionu.
  A najlepiej to zajrzyj do ksiegarni, biblioteki i cos na te i inne tematy poczytaj. W 'amazonie' mozna dostac wszystko.
  Prowincjuszu o jednym cie moge zapewnic, ty tej 'kolejnej honorowej kleski' nie doczekasz i badz oszczedny z zaimkami osobowymi - 'nami'.
 • 2018-08-24 03:56 | maciekplacek

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  - 'Czasem warto poczytac chocby Wiki.' -
  Ale tylko by sprawdzic pisownie or spelling.
  No worries 'nailer' - nie mieszkasz w 'dudy kraju', pracujesz, nie placisz tu podatkow, glosujesz, etc. Not your problem.
  Just make sure your nail gun is well oiled. And don't hurt yourself.

 • 2018-08-24 05:29 | Patagon

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Potężnie zraziłem się do Prezydenta, To już widoczna wojna oko za oko...Ci ludzie nie potrafią nawet z sobą rozmawiać a cóż dopiero z nami. I my na tym przegrywamy. Trudno powiedzieć co to ten Soloch, czy jakiś politolog, strateg, analityk geopolityczny, znawca sprzętu wojskowego? To człeczyna po studiach historycznych! Najgorsza kreatura jaka sobie wybrał złotousty Duda, zresztą taki sam mędrzec. Pewnikiem nikt z nich nie czytał tych artykułów.

  https://www.defence24.pl/zamiast-nowych-okretow--wakacje-na-antypodach-opinia

  https://www.defence24.pl/fregaty-adelaide-za-i-przeciw-opinia

  https://www.defence24.pl/morskie-koncepcje-czyli-jak-zatopic-marynarke-wojenna-opinia

  Wątpię żeby to czytali a tym bardziej rozumieli. Nie mamy mądrych polityków - patriotów, jak Koreańczycy. W polityce nie ma miejsca na żadne emocje obrażalskość przyjaźń, braterstwo....są tylko interesy.Szkoda ze późno Morawiecki zablokował ten bezsensowny zakup. Pewnie czekał na Veto bo tylko to potrafi ten znawca konstytucji.
 • 2018-08-24 15:33 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  maciekplacek. Trzymam cię za słowo. Mam nadzieję żyć sto lat i niedoczekać. Wyjście z inicjatywą a dobra opinia to jednak różne rzeczy. Z Związkiem Radzieckim też się układali. Utrata koloni to proces cywilizacyjny wojna może troszkę to przyspieszyła. Obywatele tych upadłych mocarstw wyszły na tym jadnak mimo wszystko lepiej niż my. Konkretnie postanowili wycofać się i bronić w umocnieniach linii Maginota. Wybitna głupota. Dziś uczeń podstawówki to wie. Ale wtedy. Zabrakło wizji. Tak jak naszemu obecnemu reżimowi dziś.
 • 2018-08-24 17:23 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  I dzięki za namiar na "Paris 1919: Six Months That Changed the World", ale w moich odczuciach potwierdza to moją opinię cytat za tłumaczem google : " Mocarstwa, nawet Francuzi,
  myślały, że Polacy są chciwi i nieudolni. A jego sąsiedzi mieli wiele
  pretensji: Litwa, region Wilno; Związek Radziecki, 150 milowy pas tego, co było terytorium Rosji; Czechosłowacja,
  konflikt o Cieszyn; i Niemcy, korytarz i Gdańsk "
 • 2018-08-24 23:07 | Patagon

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  nie mow rezym bo takie porownanie jest bollesne dla tych zyjacych pod hitlerem a skazanych na smierc za stalina. wiele trzeba czytac i miec otwarty umysl ze takie porownanie jest co najmniej niestosowne i wyraza niski poziom jakiejkolwiek wiedzy piszacego. poczytaj cokolwiek z histori tamtych czaso i komunizmu w ogole zeby zabierac glos i nie badz gatunkiem powszechnie wystepujacego Polaka, ktory nie potrafi rozmawiac argumentami a nie dolepianie a priori ocen. wspolczuje piszacemu ze opatrznosc pozbawila go choby tych 5 punktow inteligencji wiecej.albo moze nie. w czsach kiedy nie bylo rezymu za stalina i nkwd bywaly drobne wypadki zabijania inteligecji polskiej no moze 10-15 osob wyksztalconych a zwoli obecnego rezymu ciagle sa odnajdowane w anonimowych grobach. Mam racje, jak sie sie synem/corka ubeka lub sbeka to zwykle dziedzi sie ich wysoki poziom inteligencji. Polski patriota. dlaczego tu jeszcze siedzisz i bierzesz 500 na dziecko, emigruj na co czekasz z tego ryzymu.
 • 2018-08-25 17:18 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Patagon

  Szacunek za umiejętność pisania na Nokii 6310i, o ile zrozumiałem zostałem wywołany do odpowiedzi.
  "Reżim, także reżym[1] (fr. régime – porządek) – rygor, popularnie używany w znaczeniu pejoratywnym (negatywnym) rząd, władza, system władzy, zwłaszcza nielegalny, nieuznawany, bezprawny, pochodzący z uzurpacji.

  Użyty po raz pierwszy dla określenia ustroju Francji przed rewolucją (L'Ancien Régime). Używany też w znaczeniu regulaminu (np. reżim pracy).
  W znaczeniu, które nie jest nacechowane pejoratywnie, zaś uznane jest przez współczesną politologię, termin reżim oznacza ściśle określony i unormowany tryb postępowania ograniczający swobodę jego uczestników. Tak rozumiany reżim jawi się de facto jako każdy typ ładu społecznego oraz politycznego. "
  Tyle Wikipedia.
  Ale jeśli ktoś jest urażony ( szczególnie ofiary wszelkiej maści totalitaryzmów) przepraszam. I proszę o te pięć punktów IQ. Proponuję za panem Orbanem - Nieliberalna demokracja kierowana przez pana Kaczyńskiego. Poprawiłbym w komentarzu ale ich chyba nie idzie edytować.

  maciekplacek
  Pozwoliłem sobie przejrzeć pańskie komentarze i o ile nie jest pan awatarem stworzonym przez redakcję Polityki dla ożywienia dyskusji faktycznie " nam " po drodze raczej nie będzie.
 • 2018-08-26 23:19 | Patagon

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  lubie dyskutowac i przewalac sie argumentami. Jestem konserwatysta w pewnych kwestiaci w innych liberalem choc przyporzadkowalbym siebie do republikanow, w powszechnie rozumianym znaczeniu slowa. Czasami czytam polityke ale niestety poziom jej spada do bezmyslnego krytykanctwa przeciwnika politycznego i to mnie smuci bo wiedze jad debatuja w niemczech i w usa. nie ma czegos takiego ja totalna opozycja, negowanie wszystkiego, gdyby trafilo to na amerykanow ktrorzy skladaja przysiege na flage Usa gdzie mowi o wrogach wewnetrznyc i zewnętrznych to mysle strachliwy ze PIS jest zbyi zbyt l lagodny. kiedys byla manifestacja niepelnosprawnych przed kongresem i poszly paly w ruch policji, tu sie nie bawia z tepakami, maja dokonac wyboru parti i czekac na nastepne wybory bo na tym demokracja polega. zreszta niemcy i cala europa i cywilizowany swiat ma wysokie ogrodzienia wokol wrazliwych instytucji sprawujacych wladze a wchodzenie na ich teren bez uprawnienia jest niemozliwe. robia zadyme ze ktos szarpnal jakiegos polityka ex kierowce ciezarowego, no niechby probowal tego samego w USA, policja bije az kosci lamie potem do sadu chwila zorprawy z obronca publicznym ktory na wszystko co prokurator zechce sie godzi i na kilka mc w wiezieniu w usa pozwoliloby zrozumiec mu swiat. rozmawia sie na argumenty i mozesz dokonac wyboru nowych kandydatow, sedziowie sa wybierani jak poslowie do tzw stanowych krs wiekszosciowo, prezydent proponuje senatowi sedziow sn i po akceptacji nominuje dozywotnio. i czy ty demokracja czy juz rezim ? ale od ponad 200 lat istnieje. a co w tym polskim kotle istnieje? o co ci polacy walcza zeby utrzymac i placic tym genetyczno przyjacielskim ukladaom, zobacz co w nauce, tytulanci to mniej niz zera, jakies wynalazki rewolucyjne, jakies naukowe badania cytowane w swiecie publikacje nie mowie sience choby ncbi ale oni nic mniej niz zera ale tytulanci. to mnie potwornie wkurza. te holote pis nie potrafi eliminowac lepszy byby orban, zreszta ladnie mowi
 • 2018-08-27 23:35 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Całkowity zjazd z tematu, ale naprawdę w Stanach Zjednoczonych miejscowe siły przymus lały by niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i łamały kości ludzi powszechnie szanowanych za walkę o wolność i godność choćby był kierowcą samochodu ciężarowego...

  Naprawdę ?
 • 2018-08-29 19:15 | Patagon

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Macie szczęście ze nie oglądacie tego, Bo przecież istnieje w Pl całkowita wolność mediów które w całości są w polskich rekach i absolutnie, na 100% nie manipulują opinia ludu i nie wtłaczają ludowi określony paradygmat świata zależny od ich właścicieli, bo jak wiadomo ten zbrodniczy reżym jest faszystowsko-nacjonalistyczny, nieprawdaż? tu natomiast pokazuje się wszystko w ramach dołożenia prezydentowi. Nawet olbrzymie manifestacje przeciw policji szczególnie po wypadku gdy czarny policjant już wychodzącego z samochodu z rekami w gorze czarnego zastrzelił z zimna krwią. Aha, to pisze na kompie tyle ze czasami z błędami. Telefony tez mam, zawsze Apple'a.To wszystko inne, to naśladownictwo i przez to psująca się tandeta. Faktycznie daleko od tematu, mi wystarczyły opinie w defence 24, takie dla złomowanych 4 leopardów, przekazanych w ramach przyjaźni gratis. Tylko każdy remont i wymiana oleju muszą być dokonywane przez przyjaciół zza odry. Ze statkami jakie marzyły się dwu takim z kabaretu duda - soloch byłyby te same problemy, teraz niech sobie za złomowanie sami z antypodów płaca.
 • 2018-08-30 19:30 | Prowincjusz

  Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

  Nieprawda, ale kierunek mają jak Republika Weimarska w 1930. Telewizji nie oglądam telewizja kłamie. Każda.
  Telewizor mam lubię filmy w rozsądnej jakości.
  Proszę bez reklam.
  W meritumie zgoda.