Medycy uważają, że dymisja szefa Służby Więziennej to za mało. „Nie mamy poczucia ochrony ze strony państwa, a skala hejtu wobec środowiska jest przerażająca” – mówią. Boją się i czują, że pewna granica została przekroczona.
Picie w Polsce to temat rzeka. Rzeka to zresztą dobra metafora. W zeszłym roku branża zarobiła 50 mld zł. A mówimy o czymś, czego wyprodukowanie kosztuje grosze.
Przyczyną zawałów serca w młodym wieku jest cząsteczka, o istnieniu której wie niewielu. Znana nauce od 60 lat, dopiero niedawno ujawniła groźne oblicze. A od maja oznaczanie jej niebezpiecznego poziomu trafi do pakietu dostępnych nam badań profilaktycznych.
Jednoznaczne poparcie Dudy może pomóc prezesowi IPN dotrzeć do tych wyborców PiS – a wciąż tacy są – którzy nie chcieli zadeklarować głosu na Nawrockiego. „Kandydat obywatelski” nie dał rady, więc na ostatnią prostą wbiega już polityk PiS, tylko formalnie bezpartyjny.
Ten dzień zapisze się czarnymi literami w historii polskiej ochrony zdrowia. W Szpitalu Uniwersyteckim zamordowany przez pacjenta został lekarz, który poświęcił życie ratowaniu innych.
Carney wygrał wybory dla Partii Liberalnej, skazywanej na totalną porażkę po dekadzie rządów Trudeau. Nie znaczy to, że problemy się skończą. Wręcz przeciwnie.
Polacy zakochali się w zagranicznym wypoczynku. W tym roku biura podróży spodziewają się rekordowego ruchu. Majówka jest tego dobrym zwiastunem.
Mamy dla Was odpowiedź na wszystko, co chcecie wiedzieć o jeżdżeniu na rowerze po lasach, a nie mieliście kogo zapytać.
Jak miewamy się my, wyborcy, i oni, kandydaci, na chwilę przed elekcją – o tym Karolina Lewicka rozmawia z prof. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim z UG.
Kobiety odgrywają w historii małe rólki lub tworzą tło dla wielkich czynów mężczyzn. Starożytny Egipt jest pod tym względem dość wyjątkowy.
Po czym poznać, że atakuje nas jedna z najbardziej podstępnych współczesnych chorób?
Torebki plastikowe zaśmiecają świat – i będą tak zaśmiecać jeszcze długo. Ale lepiej używać ich wielokrotnie, niż szukać alternatywy.
Kryzys ekologiczny to sygnał, że nasz sposób budowania relacji ze środowiskiem jest nieadekwatny. Ale czy można być za bardzo eko?
Dla sprawców broń była nie tylko łatwo dostępna, ale też stanowiła kluczowy element ich życia społecznego, rodzinnego i tożsamości – wynika z największej analizy szkolnych strzelanin w USA.
Co zwierzęta wiedzą o ulotności swojego istnienia? Jak żegnają bliskich? Czy mogą odebrać sobie życie? Wciąż nie rozumiemy wewnętrznych światów innych gatunków.
Mimo zimnej wojny i żelaznej kurtyny badacze z USA i ZSRR próbowali wspólnie szukać pozaziemskich cywilizacji.
Dorosłe życie pełne jest wyzwań, obowiązków i nieustannej pogoni za lepszą przyszłością.
W Polsce sukcesywnie pojawiają się nowe przekłady jego utworów. Stał się pisarzem owianym legendą, bo nie można go odczytać.
„Nie jest to spotkanie z psychologiem, ale wciąż jakiś rodzaj autoterapii” – opowiada piosenkarka Zalia, gwiazda generacji Zet, którą pytamy, czego w muzyce szuka dzisiejsze pokolenie. Choć – jak podkreśla – emocje w muzyce nie mają wieku.
To jeden z czarnych weekendów w polskiej kulturze. Tych, kiedy liczy się nie rekordy frekwencji, tylko odwołania – ze względu na sobotnią żałobę narodową. I cień buntu przy okazji kolejnych odgórnych nakazów.
O trwającej wystawie „Monika Drożyńska. 24,20” opowiada laureatka Paszportu POLITYKI i artystka skazana prawomocnym wyrokiem za haftowanie na zagłówkach foteli PKP.
Kobiety odgrywają w historii małe rólki lub tworzą tło dla wielkich czynów mężczyzn. Starożytny Egipt jest pod tym względem dość wyjątkowy.
Sposób wyboru papieża, znany obecnie jako „konklawe”, jest wynikiem trwającej niemal trzynaście wieków ewolucji. Dlaczego i w jakich okolicznościach wybór biskupa Rzymu przyjął właśnie taką formę?
By się nie rozchorować, trzeba odpowiednio zaplanować zwiedzanie. Dzięki prof. Halinie Manikowskiej, historyczce średniowiecznej Florencji, możemy ruszyć w miasto.
Prezentujemy nominacje w kategoriach: prace naukowe, popularnonaukowe oraz pamiętniki, relacje, wspomnienia.